piątek, 29 marca 2013

wielkanocnie

dziś "dzieło" wzorowane na kursiku Ilony http://papierowecudawianki.blogspot.ie/2013/03/wielkanocny-stroik-z-papierowej-wikliny.html. Tak żeby u mnie też było wielkanocnie, krokusiki były zrobione wcześniej w innym celu ale ładnie się wkomponowały.


 a to próba kurczaka, jest trochę koślawy, ale mojej mamie się spodobał i zabrała go do swojej kolekcji, wykorzystałam kursik Maggii http://handmadebymaggii.blogspot.com/2013/03/jak-zrobic-kurczaczki-z-papierowej.html
Życzę wszystkim Wesołych Świąt i wbrew temu co za oknem pogodnym, u mnie właśnie pada śnieg.

wtorek, 19 marca 2013

koszyczki

Dziś dwa koszyczki z przykryciem, kwadratowy miał być czymś innym, ale nie wyszło więc przerobiłam go na pudełeczko, a okrągły był zrobiony na prezent, kapelusiki z kursu Pani Ani http://aniainspiruje.blogspot.com/search/label/kurs-eco%20kapelusiki

 wieczko nie wyszło zbyt rewelacyjnie, ale następnym razem wyjdzie lepiej, mam przynajmniej taką nadzieję
okrągły wyszedł całkiem ładnie, a najważniejsze, że obdarowana osoba była zadowolona.

środa, 13 marca 2013

wózeczek dla lalek po liftingu:)

Moja mała miała taki popsuty wózeczek, nie wyrzuciłam go bo pomyślałam, że może coś się da jeszcze z nim zrobić, no i po zrobieniu mojego pierwszego wózka z papierowej wikliny postanowiłam "wyremontować" ten zepsuty dla laleczek. Wózeczek jest malutki więc trzeba było pokombinować, no ale coś tam z tego kombinowania wyszło.

 przed
i po liftingu:)

wtorek, 12 marca 2013

wózeczek z papierowej wikliny

Dziś prezentuje mój pierwszy wózeczek z papierowej wikliny zrobiony według kursu Pani Ani
                                             http://aniainspiruje.blogspot.com.
Nie jestem z niego do końca zadowolona bo nie jest zbyt równy i buda jest trochę za wysoka, ale podobno praktyka czyni mistrza, więc mam nadzieję, że następne będą lepsze.


sobota, 9 marca 2013

powrót do przeszłości

Kilka lat temu moją pasją było wyszywanie metodą krzyżykową, wyszyłam kilkadziesiąt obrazków, korzystając, głownie z gazetki z haftami "Haft krzyżykowy", dawno już tego nie robiłam, chciałam wam pokazać kilka moich prac, za jakiś czas pokażę następne

 to jest moja ostatnia praca z której jestem najbardziej dumna, jest bardzo duża bo 70 x 100 cm
 a to taka mała kolekcja:piątek, 8 marca 2013

moje dzieła z papierowej wikliny

Ostatnio postanowiłam zrobić coś z papierowej wikliny, zaczęłam od koszyków, miała to być niespodzianka dla mojej mamy jak wróci ze szpitala, potrzebował czegoś na drobiazgi do łazienki i oto efekt

spodobało mi się to i znalazłam w sieci wzór jak zrobić buta no i jest jeszcze nie polakierowany, ale już gotowy stoi u mamy bo jej się spodobał i nie chciała oddać:)


no i jak na razie ostatnie w mojej kolekcji wazoniki, zielony miał być dla mnie, ale w ostateczności również wylądował u mamy.

W planach są następne rzeczy, zobaczymy jak będzie z realizacją

czwartek, 7 marca 2013

Różowa tuniczka

Kolejna przeróbka dla mojej małej królewny, z mojej bluzki w której już nie chodziłam, wyszła tuniczka dla Lenki, dużo pracy nie było, a fajne ubranko na wiosnę jest.


 to moja bluzka
a tu tuniczka, przy szyi doszyłam falbankę i wyszło coś jakby żabot.