środa, 31 lipca 2013

koralikowy miś

Strasznie podobają mi się zwierzątka zrobione z koralików, a szczególnie wpadł mi w oko miś, trochę zajęło mi czasu znalezienie tutoriala do wykonania go, ale w końcu się udało i oto on.


a to strona z której korzystałam gdyby ktoś chciała się pokusić o zrobienie misia http://3dbeading.com/patterns/12/1/

niedziela, 28 lipca 2013

russian spiral i oplecione kamienie

Dziś moje pierwsze oplatane kamienie, skorzystałam z kursów weraph, z kursów bo pomieszałam oplatanie kaboszonu i rivoli,a przy wisiorku dodałam coś od siebie. Natomiast bransoletka to russian spiral z kursu na stronie http://annakowal.blogspot.com/2012/02/tutorial-russian-spiral.html .Koraliki użyte to Toho round opaque lt beige 15.0 i Opaque Terra Cotta 11.0.
czwartek, 25 lipca 2013

Podwójne flat spiral

Podpatrzyłam na stronie http://my-amari.com/2012/03/20/how-to-bead-double-row-flat-spiral-stitch-tutorial/, przepiękna bransoletkę podwójne flat spiral. Pojedyncza bardzo mi się podoba, ale podwójna moim zdaniem jest rewelacyjna. Moja wygląda tak.

 
tak wyglądają kolczyki i wisiorek


a tak cały komplecikpiątek, 19 lipca 2013

Moja pierwsza ważka

Strasznie podobały mi się ważki które widziałam na stronie weraph, nie wiedziałam za bardzo jak się za nie zabrać, ale znalazłam stronkę, gdzie było wyjaśnione krok po kroku jak je wykonać oto ona gdyby ktoś chciał spróbować http://koralikikatie.blogspot.com/2013/04/wazki-moje-wazki-beaded-dragonfly.html. Niestety nie miałam koralików w rozmiarze 0,15(poza czarnymi) a takie ponoć najlepsze, więc postanowiłam wykorzystać 0,11 i trochę zmodyfikowałam wzór żeby nie wyszła za duża. No i oto on. Nie jest rewelacyjna, ale będę ćwiczyć.


wtorek, 16 lipca 2013

jarzębinki

Dziś inspiracja zaczerpnięta ze strony http://www.zakreconykoralik.pl/jak-zrobic-bransoletke-jarzebinka/, bransoletka jarzębinka, moja została trochę zmodyfikowana i tak się prezentuje, a właściwie prezentują bo są dwie

 czarna, ze srebrem
brązowa ze złotem

piątek, 12 lipca 2013

W ciepłych brązach - sutaszowy komplecik

Kolejny sutaszowy komplecik,bransoletka i wisior "dorobione" do kolczyków które pokazywałam wcześniej. Jakoś tak mam, że lubię komplety, więc kolczyki nie mogły pozostać samotne.


 wcześniejsze kolczyki
 wisior
bransoletka

poniedziałek, 8 lipca 2013

Letni komplecik sutasz

Kolejny komplecik wykonany już chwilę temu dla mojej dobrej koleżanki w typowo letnich kolorach czyli niebieskim i różowym. Komplet składa się z bransoletki, kolczyków i wisiorka. Bransoletkę zgłaszam do wyzwania Kreatywnego Kufra "Lato".

niedziela, 7 lipca 2013

koralikowa opaska

Kolejna opaska w moim dorobku, tym razem wykorzystałam koraliki. Powstał kwiatek z koralików Toho 11.0 Silver-Lined Pink i 11.0 Transparent Rosaline oraz listki z koralików Toho 11 Transparent Lime Green i 11.0 Silver-Lined Peridot, gałązki z brązowych koralików ale nie wiem jakich bo są z rozbiórki starych korali. Opaskę zgłaszam jako drugą do wyzwania Kreatywnego Kufra "Opaska"piątek, 5 lipca 2013

turkusowe kolczyki sutasz

Ostatnio spodobał mi się turkus, po zrobieniu bransoletki stwierdziłam, że ładnie będą wyglądały kolczyki w tych kolorach, idealny kolor na lato, mnie kojarzą się z wodą i dlatego zgłaszam je na wyzwanie kreatywnego kufra, mam nadzieję, że osobom oceniającym też skojarzą się z latem.